Trať Maliny

Trať která rodí naše slavné ryzlinky...

V horní částí vinice Maliny je opravdu vynikající terroir pro pěstování bílých odrůd révy vinné a zejména Rýnského ryzlinku. Vynikající teplotní poměry této vinice zabezpečují dostatečně dlouhé vegetační období pro dosažení kvalitní cukernatosti a svěžích kyselin. Slunce potom určuje charakter aromatických látek v tomto víně. Střídání teplých dnů a chladnějších nocí v období září a říjen vytváří v hroznech vynikající aromatický projev zeleného jablka, meruňky, broskve s jemnými podtóny citrusových plodů. Toto všechno má v sobě Ryzlink rýnský z Malin, z tohoto vynikajícího terroir“.

Vinice

Oulehle

Tento zterasovaný pozemek viniční trati je skloněný k jihozápadu. Zvláště dopolední a odpolední slunce se do půdy opírá a hřeje. Půda je zde hlinito-písčitá. Trať je výborně chráněna od severu Malínským kopce, a souvislým pruhem Ždánického lesa. Vinice jsou zde zakládány od nepaměti.Pěstujeme tu například Zweigeltrebe, Frankovku ale i Ryzlink vlašský. Na této vinici žije vzácná cikáda viniční - TIBICINA HAEMATODES - která je ukazatelem té nejčistší přírody.

Pleštice

Vinice leží na mírné stráni s expozicí k jihu. Je otevřena od východu až k západu. Od severu a severovýchodu je chráněna vyšším kopcem, na jehož vrcholu roste Ždánický les. Půda je zde hlinito-písčitá a výhřevná. Vinná réva se zde pěstuje od nepaměti. Pěstujeme tu například Muškát, Tramín, ale i Ryzlink rýnský a vlašský.

Horní Maliny

Mírný svah s expozicí k jihu, je po celý den osluněný. Severmí až severovýchodní část lemuje pás Ždánického lesa. Přední rovnější část vinice má těžší, slínovou půdu. Směrem na západ ke svahu se půda mění na lehčí hlinito - písčitou , velmi záhřevnou. Pěstujume tu Ryzlink rýnský.

Dolní Maliny

Prvotřídní poloha vinice s jižní expozicí, kde se vinná réva pěstuje po staletí. Je to mírný kopec po celý den osluněný. Půda je zde hlinitá až jílovitě - hlinitá. Vhodná pro pěstování bílých i modrých odrůd. Z této vinice pochází náš Modrý Portugal.

   
 
 
Copyright © 2013 Spielberg.cz – všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů (GDPR)
Powered and created by E-WORKS :: web studio | XHTML 1.0 | CSS 2