Go to content
11. – 12.11.2021 (1)

Svatomartinská husa na SPIELBERGU

Svatomartinská husa na SPIELBERGU (pravá z domácího chovu)

 

Přátelé našeho vinařství,

husa ze Slovenského Grobu je zážitek, na který se jezdí stovky kilometrů. To vy však nemusíte! Vy můžete přijít k nám do vinařství SPIELBERG a dopřát si tuto vyhlášenou pochoutku v kruhu svých blízkých či kolegů, se skleničkou či lahví svěžího mladého vína a v příjemné atmosféře našeho Křišťálového sálu.

Přijměte naše pozvání k nám „pod kopec“ 11. nebo 12. listopadu od 12:00 hodin a zakousněte se do křupavé husičky z pravého domácího chovu. Tu jsme pro vás dovezli až z Dunajské Stredy, jež je dodavatelem hus do Slovenského Grobu. Tato krásně pozvolna vypečená pochoutka může být skutečným pohlazením pro vaše chuťové buňky. K tomu vám zajistíme pravé domácí zelíčko, bramborový knedlík a lokše (neboli slovácké laty) jako přílohu.

Svatomartinská husa za 1 950 Kč (pro 4 – 6 osob)

Křidýlko nebo stehýnko? Je to jen na vás! Celá, téměř sedmikilová, husa bude vaše a vyberete si z ní, na co máte zrovna chuť. K tomu pak u nás přiobjednáte celé Svatomartinské MENU, které se skládá z pokrmů uvedených níže (bez husy).

Svatomartinské MENU (250 Kč / osoba):

Nabízíme vám husí speciality v podobě největší pochoutky, jako jsou husí jatýrka, polévka a vydatné přílohy. Vše završené sladkou tečkou. V ceně MENU není husa započítána.

Předkrm

Husí foie gras s kdoulovým pyré, lísko-oříškovým olejem a opečenou domácí brioškou

Polévka

Husí kaldoun s drůbkami, nudlemi a zeleninou

Hlavní chod

Pozvolna pečená domácí husa s bílým moravským zelím, červeným zelím s hrozinkami a vínem, domácím bramborovým knedlíkem a lokšemi (slovácké laty) se silnou omáčkou z výpeku

Dezert

Osvěžující dezert s ovocem (překvapení SPIELBERGU)

Průběh svatomartinského oběda

Naplánujte si s přáteli, rodinou či kolegy sváteční oběd či brzkou večeři. Poté přijdete k nám do vinařství ve vámi vybrané společnosti. My vás přivítáme a usadíme k předem prostřenému stolu. Dopřejte si k tomu skleničku mladého vína v podobě Mladé Rulandy, Mladé Müllerky nebo skleničku ze stálé nabídky vín naše vinařství. Poté vám postupně začneme servírovat jednotlivé chody ze svatomartinské nabídky, počínaje předkrmem, polévkou a následně křupavou husičkou s jednotlivými přílohami. Sladkou tečkou za obědem bude sladký dezert a třeba i kávička dle vašeho výběru.

Svatomartinskou husu si rezervujte níže, přes náš rezervační systém, kde vás poprosíme o vyplnění veškerých kontaktních údajů. Aby zde nenastaly zbytečné časové prodlevy, vyberte si i konkrétní čas, ve který přijdete. Ten vám však z naší strany ještě potvrdíme. Rádi bychom vás upozornili, že se bohužel může lišit cca o 15 minut. Pokud vám nebude datum vyhovovat, kontaktujte nás prosím ohledně zrušení rezervace. Děkujeme.

V každém případě věříme, že si u nás uděláte sváteční pohodu, chvíli zapomenete na starosti okolního světa a užijte si společné chvíle v přítomnosti u skvělého jídla a pití. Těšíme se na setkání!

Nabízíme poslední volné termíny, a to pouze ve čtvrtek 11.11. od 12:00 – 15:00 a v pátek 12.11. též od 12:00 – 15:00. Další časové relace jsou bohužel už obsazené. Děkujeme za pochopení.

 

MLADÁ RULANDA a MLADÁ MÜLLERKA

Mladá Müllerka 2021

Müller Thurgau Vás potěší jiskrnou zeleno-žlutou barvou se třpytivými odlesky. Vůně je opojná, prolínají se v ní tóny čerstvých citrusů, podzimního jablka i stopy lučních květin. Chuť je lehká, osvěžující. Převažující ovocný charakter v podobě zralého sadového ovoce je dotvářen lehkým minerálním dozněním.

Zbytkový cukr: 3,5 g/l, Kyseliny: 6,3 g/l, Alkohol: 12 %

Mladá Rulanda 2021

Můžeme v ní objevit ovocné vůně s tóny citrusů a tropického ovoce. Citrusy dominují také chuti s tóny bílého grapefruitu, pomela a bílého toastu. Víno je komplexní s důrazem na mineralitu, díky níž působí až slaným dojmem.

Zbytkový cukr: 8,9 g/l, Kyseliny: 8,0 g/l, Alkohol: 12,5 %

11. – 12.11.2021 (2)
11. – 12.11.2021 (2)
11. – 12.11.2021 (1)